Praleisti valdymą.
Pirmas

VST ir RST skirstomųjų tinklų sujungimas

Energetikos ministras A. Sekmokas vakar prabilo apie galimą AB „VST“ (toliau – VST) ir akcinės bendrovės Rytų skirstomųjų tinklų (toliau – RST) sujungimą.

Ar tai tik eilinis leptelėjimas, kokių jau yra pasitaikę: pažadai kreiptis į specialiasias tarnybas dėl užsienio žvalgybų įtakos, mintys parduoti VST, kad būtų iš ko finansuoti atominės elektrinės statybas, svajonės, kad būsimosios branduolinės jėgainės gaminama elektra kainuos 7-8 ct/kWh?

Skirstomųjų tinklų sujungimo argumentai juokingi. Neva siekiama išvengti netvarkos, kai Vakarų Lietuvoje elektra kainuos pigiau. O kuo tai bloga? Artėjant prie laisvos rinkos nevertėtų baimintis kainų skirtumų ir kurti naujos monopolijos. Taupymas? Tik fasadinis. Sujungus bendroves, užtektų vieno direktoriaus, užtat

išnyktų galimybė lyginti, kuri komanda dirba geriau. Vartotojai ir apžvalgininkai tegalėtų išklausyti teisybę, kaip puikiai jiems tiekiama ir skirstoma elektra.

Drįstu teigti, kad joks privatus savininkas net šiandienės krizės akivaizdoje nepradėtų klampaus dviejų visai autonomiškai veikiančių įmonių suliejimo vien efektyvinimo tikslais.

Vis dėlto spėju, kad ministro ketinimai yra rimti. Pirma, vakarykštė žinia paskleista ministerijos brifinge. Antra, toks sumanymas reikalauja ekspertų išvadų, todėl nevalia praleisti progos samdytis brangių konsultantų. Trečia, planas turi realų pagrindą – šitaip atimama paskutinė galimybė panaikinti ir LEO LT, AB (toliau - LEO LT), ir jos sukūrimo sandorį restitucijos principu.

Dabar situacija tokia: UAB „NDX energija“ (toliau - NDX energija) sutiktų užbaigti LEO LT istoriją, susigrąžindama VST akcijų paketą ir pinigus, atneštus kuriant nacionalinį investuotoją. Ministras į tai tėškė: to nebus!

Kodėl? Čia ir slypi visas įdomumas, nes ministro argumentai itin prieštaringi. Jis dėsto versiją, kad VST buvo per daug įvertinta, formuojant LEO LT, bet į R.Kuodžio pasiūlymą atiduoti tą patį nevertingą turtą atrėžia: tai būtų naudinga NDX energijai.

Kokia čia logika?

VST ir RST sujungimas – puikus planas, kaip neatsakyti šį klausimą.

Ignas Staškevičius

Šaltinis: NDX Energija

Rekomenduojame paskaityti:

Informacija apie paskolas ir kreditus. Įsiskolinimus ir skolas.
Elektros kaina, interesai politika ir korupcija
Lietuvos Respublikos prezidentės veiksmai reaguojant į pedofilijos skandalą
Elektros energijos tarifai
Kas taps naujuoju seimo pirmininku ? Irena Degutienė ?

Kas taps naujuoju seimo pirmininku ?
Seimo pirmininkas ir kriminalinis pasaulis
Lietuva išliks branduoline valstybe ?
LEO MAXIMA NDX Energija
Prezidentė ir reprezentacinės išlaidos
Mokesčių didinimui TAIP
Dalia Grybauskaitė palaiko studentus
Nigerijos piratų išpuolis
Lietuvai gali prireikti TVF paskolos
Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleido Darių Jurgelevičių
Dalios Gybauskaitės patarėjai (2009.07.01)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė perėmė rūmus
Ar reikalingas nekilnojamo turto mokestis ?

VST ir RST sujungimas

Buvo kalbama, kad sujungus VST ir RST bus galima sutaupyti apie 28 milionus litus, bei teigiama, kad sujungimas demopolizuos rinka.

Ir visos žiniasklaidos priemonės citavo Lietuvos Respublikos Prezidentes žodžius: "Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė mananti, kad Rytų skirstomųjų tinklų ir VST sujungimas, atskyrus elektros gamybą ir perdavimą, reikštų rinkos demonopolizavimą."

Kokia ištikro nauda valstybei, bei atskirai kiekvienam žmogui ?