Praleisti valdymą.
Pirmas

is lietuvos per 10 m. emigravo apie 337 tukst.gyventoju

Iš Lietuvos per 10 m. emigravo apie 337 tūkst. gyventojų

Šiuo metu emigrantų skaičius pasaulyje pasiekė rekordines aukštumas – 214 mln., arba 3 proc., pasaulio gyventojų gyvena svetur. Skaičiuojama, kad iki 2050 m. šis skaičius gali padvigubėti. Jau dešimtmetį savo pozicijos šiame procese neužleidžia Lietuva. Tik keletą metų mus aplenkė atsitiktinės šalys. Per 10 metų netekome 337 tūkst. gyventojų, o vien per šių metų 8 mėnesiu jau išvyko apie 40 tūkst. žmonių.

Kaip teigė Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė, emigruoja daugiausia jauni 25-34 metų žmonės. Būtent jie sudaro didžiąją emigrantų masę. „Mes prarandame jaunimą, tad kyla klausimas, ar neprarandame ateities. Juolab kad tyrimai, kurių metu aiškinamasi, kiek žmonių dar norėtų emigruoti, tarp visų gyventojų teigiamai atsako 30 proc., tarp jaunimo – net 60 proc. Ir šie jauni žmonės nori emigruoti ne trumpam, o ilgesniam laikui“, - aiškino A. Sipavičienė.

Anot TMO atstovės, emigracijos srautai ypač pradėjo didėti Lietuvai įstojus į ES. Nuo 2004 m. iš Lietuvos emigravo beveik 220 tūkst. žmonių. Ekonomikos kilimo metais emigracijos srautai sumažėjo, o pastaraisiais metais vėl labai išaugo. Tiesa, 2010 m. kilimas susijęs su išvykimo deklaravimu dėl privalomojo sveikatos draudimo mokesčio. Tačiau šių metų duomenys, anot A. Sipavičienės, rodo, kad emigracija vis tiek išlieka pakankamai didelė – 40 tūkst emigrantų vien šiais metais yra labai didelis skaičius.vyriausybe kelia mokescius pagal ES reikalavimus,o ar ES zino kiek lietuvos minimalus atlyginimas?
kodel lietuvos vyriausybe nedaro jokiu veiksmu kad sustabdytu emigracija?! savo nuomone galite reiksti komentaruose.
-
Raštas iii: siūlanti naują kampaniją, pažangi